המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כתובת: ת.ד. 151, באר-שבע 84101

מרכזיית בית החולים: 6400111 – 08

פקס: 6244194 – 08

בעלות: שירותי בריאות כללית

מנהל: ד"ר מיכאל שרף

אודות בית חולים סורוקה

מרכז רפואי סורוקה הוא מרכז הדוגל במצוינות בכל הקשור לתחום הרפואה ומספק את המענה הטוב ביותר לתושבי הנגב, בית החולים הוא אחד מהמובילים בארץ בטכנולוגיות רפואיות, פיתוח ומחקר וכל זאת באמצעות טיפוח כוח האדם והקפדה על שמירת כבוד המטופלים וזכויותיהם.

הלקוח זוכה למעמד מרכזי במהלך הטיפול בו תוך כדי התחשבות ושימת לב מודגשת לרגשותיו וזכויותיו. בית החולים סורוקה שואף למצוינות, תוך למידה ממקורות אחרים והתווספות ידע ומומחיות בתחום הרפואי. בית החולים משמש כחלק בלתי נפרד מהקהילה, דואג לטפח שיתוף פעולה מלא עימה כמו גם עם שאר מוסדות הרווחה, מוסדות החינוך ומוסדות הבריאות האחרים באזור הנגב כאשר רווחת התושבים עומדת כל הזמן אל מול עיניו.

מחלקות עיקריות בבית חולים סורוקה

בית חולים סורוקה – מחלקת אונקולוגיה

המכון האונקולוגי בבית החולים הוא מרכז הסרטן הראשי בדרומה של הארץ. המכון האונקולוגי מספק את כל השירותים האונקולוגיים האפשריים לחולי הסרטן ומטפל בכ-1250 חולי סרטן מדי שנה. המכון גם מספק שירותי מעקב למטופלים אשר החלימו מהמחלה, מעניק שירותי ייעוץ, הדרכה ומקיים מערכת קשרים הדוקה עם מסגרות טיפול אחרות בבית החולים ובקהילה.

בית חולים סורוקה – ניתוחי חזה ולב

כל שנה נערכים יותר מ-650 ניתוחי לב וחזה במחלקה וביניהם: ניתוחי תיקון והחלפת מסתמים, ניתוחי מעקפים, ניתוחים משולבים, ניתוחי שחזור של חדר שמאל, ניתוחי אבי העורקים, ניתוחים להסדרת קצב לב, תיקון של מומים מולדים בקרב מבוגרים, ניתוחים בשיטות זעיר פולשניות, ניתוחי באברים של בית החזה וניתוחי ריאות.

במחלקה עובדים 50 אנשי צוות שונים הכוללים אחיות, רופאים, טכנאים, כוחות עזר, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, תזונאיות ומזכירות. בנוסף עובדים במחלקה רופאים קרדיולוגים, רופאים מרדימים ורופאי ריאות. הצוות במחלקה דואג להעניק יחס אישי לכול מטופל ומטופל תוך כדי אבחון ושיקום אשר לא נופלים ברמתם ממרכזים בעלי מוניטין ויוקרה ברחבי העולם.

בית חולים סורוקה – המחלקה הנוירולוגית

המחלקה מאבחנת ומטפלת במחלות מערכת העצבים המרכזית וההיקפית של מבוגרים. הבעיות מהן סובלים מטופלי המחלקה הן: אפילפסיה, שבץ מוחי, הפרעות בתנועה, מחלות עצב, מחלות שרירים, הפרעות קוגניטיביות, מחלות זיהומיות של מערכת העצבים ומחלות אוטואימוניות.

המחלקה כוללת 30 מיטות אשפוז ומספקת מענה לכלל תושבי הנגב. במחלקה ישנה גם מחלקת אשפוז על בתחום הנירולוגיה עבור בית החולים יוספטל אשר נמצא באילת. ייחודה של המחלקה מתבטא באמצעות הטיפול המשולב לו זוכה המטופל במהלך הטיפול המוגבר, ומאוחר יותר ניתן לו טיפול שיקומי במסגרת אשפוז או בקהילה.

בית החולים סורוקה – המחלקה האורולוגית

המחלקה מקפידה על תקשורת אנושית ומעניקה תמיכה לחולה ולבני משפחתו. במחלקה ישנו חדר מיוחד בו נערכים מפגשים משותפים למטופל ובני המשפחה לפני הניתוח, כך שבני המשפחה והחולה יודעים למה לצפות, מהם סיכויי ההחלמה, מהם הסיכונים וכל זאת על מנת שיגיעו רגועים לקראת המהלך.

המחלקה ידועה באנושיותה, בידע המתקדם, במכשור החדיש והרבה מטופלים מתעקשים אף להגיע ממקומות מרוחקים על מנת לקבל את הטיפול במחלקה זו. הטיפולים הניתנים במחלקה: טיפולים במומים מולדים בילדים, טיפול באבנים בדרכי השתן באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, טיפול בהגדלה שפירה של הערמונית באמצעות ניתוחים שונים, טיפול בגידולים ממאירים של דרכי השתן והמין כגון: סרטן כיס השתן, סרטן הערמונית, סרטן הכליה וסרטן האשכים.

בית חולים סורוקה – מחלקת התאוששות

מחלקת ההתאוששות של בית חולים סורוקה מהווה חלק מחטיבת ההרדמה. היחידה עוקבת אחר מצבם של המנותחים ומטפלת בהם מייד לאחר הניתוח, עד שניתן להעביר את המטופל לאשפוז במחלקה המנתחת. היחידה עוקבת גם אחר יציבותם של כל המערכות החיוניות – מערכת הדם, מערכת הנשימה ומערכת העצבים המרכזית.

היחידה מכינה חולים מורכבים לפני הניתוח, כולל ייצובם של מערכות הגוף החיוניות, החדרתם של צנתרים לשם ניטור בזמן מהלך הניתוח, החדרתם של צנתרים אפידוראליים או צנתרים תת עכבישיים  לשם שיכוך כאבם של החולים במהלך הניתוח וגם לאחריו. בחדרי ההתאוששות מנטרים את מערכות גוף החולים ומעניקים להם את כול הטיפול הנדרש.

במחלקה ישנם חדרי המתנה בהם שוהים בני המשפחה וצוות המחלקה דואג לקשר ביניהם לבין בן המשפחה המנותח. אם הדבר מתאפשר, מוכנסים בני המשפחה ליחידת ההתאוששות על מנת שיוכלו לשהות לצד יקיריהם.

בית חולים סורוקה מכיל עוד מגוון נרחב של מחלקות נוספות המעניקות את השירות הרפואי הטוב והמתקדם ביותר בנמצא לכלל תושבי הנגב.

לכניסה לאתר הבית של המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה – לחצו כאן

לכל שאלה או בקשה התכתבו איתנו כאן

פורטל שירותי בריאות בישראל

אתר בתי חולים בישראל מאפשר לכם לקבל מידע מדוייק ומהימן אודות כל בתי החולים הפועלים בישראל, המחלקות בבתי החולים, התמחויות מיוחדות במסגרת כל בית חולים ומידע שימושי נוסף. המידע באתר מסודר בצורה יעילה ונוחה לחיפוש, המאפשרת לכם לקבל את כל המידע הדרוש לכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן