mri לילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

mri ילדים

בדיקת MRI, היא אחת מהבדיקות המתקדמות ביותר בתחום הרפואה.הבדיקה נעשית באמצעות שדה מגנטי חזק וגלי רדיו. ישנם המון יתרונות בבדיקה זו, במיוחד אם מדובר על Mri ילדים.  הבדיקה היא בטוחה, כי אין חשש של קרינה מייננת, במקרה של בדיקה מסוג MRI לילדים, מדובר על בדיקה בעלת יתרונות רבים וכן, ישנם מקרים שזוהי הבדיקה המומלצת היחידה בקרב רופאים מומחים.למשל בדיקת הדמייה אחרת מסוג CT, לא תשיג את אותן תוצאות מדויקות, כמו בדיקת MRI.היום, העתיד וההתקדמות ברדיולוגיה לילדים, העתיד של בדיקות MRI  עבור ילדים, נראה מבטיח. מתבצעים מאמצים לשכלל  את הטכניקה בהדמיה, צמצום זמני הסריקה וכן, שיפור הנוחות של המטופלים הצעירים, מה שיגרום לשיפור של יכולות האבחון בדיקה של MRI המיועדת לילדים .

mri ילדים

 

באילו מקרים יש לבצע בדיקת MRI לילדים?

בדיקת mri לילדים, מומלצת במקרים הבאים:

  • כאשר יש חשד להפרעה התפתחותית כגון אוטיזם ופיגור בשל מלפורמציה במבנה המוח
  • בעיות גדילה – בגלל פגיעה הורמונאלית, כך שבדיקת MRI תתבצע באזור של יתרת המוח.
  • מומים מולדים בכלי הם של המוח.
  • אפילפסיה
  • טרשת נפוצה ומחלות מטאבוליות
  • פגיעה בארובות העיניים
  • הפרעות שמיעהאשר קיים חשד למחלות זיהומיות או פגם אחר באוזניים
  • חשד לגידול

עוד מקרים שמבצעים בדיקת MRI הם,בדיקה באזור עמוד השדרה, באזור הצוואר ואזור המוח. יש לדעת, כי בדיקת MRI אצל ילדים, בשנים האחרונות, פותחו שיטות, טכניקות חדשות ופרוטוקולים מיוחדים, כך שגם הפרטים הקטנים יראו בתוצאות הבדיקה לאחר פיענוחה.

האם נדרשת הכנה מיוחדת לילדים לפני הבדיקה?

לרוב, יש להכין את הילד/ה רגשית, היות וכל ילד, פוחד מבדיקה רפואית, גם אם היא אינה פולשנית, במיוחד ילדים עשויים להיבהל למראה המתקן הגדול והמאיים עבורם אשר מבצע בדיקת mri ילדים. ההורים יקבלו חוברת הסברה, אשר תנחה אותם כאשר הם מלווים את ילדיהם לבדיקה. גם הצוות הרפואי, יבצע הסחת דעת, כך שהילד יישאר רגוע, היות וחשוב מאוד, לא לזוז בזמן הבדיקה, על מנת שתתקבלנה תוצאות מדויקות.בדיקה זו, נמשכת כחצי שעה עד 40 דקות, והסיכוי לתופעות לוואי הוא אפסי. ישנם מקרים שהבדיקה מתבצעת עם טשטוש או הרדמה, אך בהחלט ניתן לבצע את הבדיקה ללא הרדמה, תלוי בגיל הילד ובתגובותיו.מומלץ להסביר לילד על הבדיקה ואפילו להראות לו סרטונים על מהלך הבדיקה.

האם ילדים יכולים לבצע בדיקת MRI ללא הרדמה?

היום, ישנן שיטות שונות שעשויים לבטל את הצורך בהרדמה בעת בדיקת MRI המתבצעת בילדים. רופאים רבים, מעדיפים לבצע  mri לילדים ללא הרדמה, בגלל סיבות רבות.  קיימת אפשרות למסך טלוויזיה, כך שהם יוכלו לבחור סרט שהם אוהבים, או לשמוע מוסיקה באמצעות אוזניות. יובהר לילדים ע"י הצוות הרפואי שאסור להם זוז בעת הבדיקה. כאשר הילדים אינם שומעים את הרעש של מכונת ההדמיה מסוג MRI, הם רגועים יותר. כמו כן, הורה, או כל אפוטרופוס אשר מתלווה לילד, יוכל לשוחח איתו ולהסביר לו כיצד עליו להתנהג בעת הבדיקה, על מנת שהיא תעבור באופן חלק.

מדוע בדיקת MRI היא הבדיקה המומלצת ביותר לילדים?

מבוגרים רבים, מעדיפים לבצע בדיקות הדמיה ללא קרינה מייננת, אך על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בילדים ופעוטות.. ההבדל בין שאר בדיקות הדמיה הוא רמת הקרינה. יש לציין, כי יש מאמץ לצמצום רמת הקרינה הייננת, אבל הגוף של ילדים או תינוקות מאוד רגיש כך שגם רמות קרינה נמוכות, עשויות לפגוע בילדים. זו הסיבה, כי מומלץ לא לקחת סיכונים ולבצע בדיקת MRI. הבדיקה תציג תמונה מדויקת של המצב הבריאותי של הילד ויש לציין כי  הפענוח חייב להיות מדויק, מה שיפיק את המקסימום מהבדיקה. הבדיקה נעשית, כאשר הילד שוכב וללא תזוזה על המיט של מכשיר ה- MRI. בדיקה זו, מהווה כלי לאבחון שהוא החשוב ביותר ומאפשר לאבחן מגוון מחלות ומצבים רפואיים בקרב ילדים. בדיקה זו אינה כואבת, אך ישנם ילדים שחשים אי נוחות, כך שניתן בהחלט להכין את הילד לפני הבדיקה ולתת לו תמיכה רגשית.

מה ההבדל בין מבוגרים לילדים המבצעים בדיקת MRI?

מבוגרים אשר עוברים בדיקת הדמיה מסוג MRI, מסוגלים לשלוט בעצמם ואילו ילדים הם בעלי תגובות שונות כגון:חששות, פחדים וצרכים אחרים. לילדים די קשה לשכב ללא תנועה במשך כ-40 דקות עד לסיום הבדיקה. זו הסיבה, כי הצוות הרפואי אשר יבצע את הבדיקה, יהיה בעל גישה מתאימה כגון פתרונות יצירתיים להסחת הפחד או החשש מהילד בעת הבדיקה. ישנם הורים, אשר יעדיפו לפנות אל בתי חולים לילדים, על מנת לוודא, כי הבדיקה תעבור באופן חלק. ברוב בתי החולים בישראל, הצוות הרפואי מיומן כל הנוגע לבדיקות MRI בקרב ילדים, כך שמיותר לפנות למכונים פרטיים ולבזבז אלפי שקלים.

מה ההורים צריכים לדעת לפני בדיקת MRI?

כאשר אתם עושים את הבדיקה במכון MRI יש להישמע להוראות לפני ביצוע בדיקת MRI. שימו לב שהילד יהיה לבוש בבגדים נוחים ושלא יהיו עליהם מצכות כגון כפתורים או רוכסן. בדיקה זו, דורשת תשומת לב מיוחדת והיא מסייעת רבות באבחון בעיות בריאות בילדים. גם תינוקות ואפילו עוברים ברחם אם, יכולים לעבור את הבדיקה ללא חשש. ברגע שהרופא מחליט על בדיקת MRI, בצעו אותה, כך שיוסר חשש מליבכם לגבי חשד למחלה מסוימת, או בעיה בריאותית אחרת.היתרון בבדיקת הדמיה זו הוא, שבגלל שישנם אזורים שאינם גלויים לעין, בזכות שימוש בסריקה ניתן להכין בתמונות ברורות של איברים בגוף והכוונה היא לצילום פנימי. כאשר הבדיקה מסתיימת, הילדים יוכלו לשוב לפעילות מלאה, ללא צורך בהתאוששות. אם מדובר על ילדים חרדתים, אז ישקול הרופא הנוכח בבדיקה, לבצע את הבדיקה בהרדמה מלאה. במקרה זה, הילד יעבור התאוששות, עד שיוכל לשוב לשגרה

לכל שאלה או בקשה התכתבו איתנו כאן

פורטל שירותי בריאות בישראל

אתר בתי חולים בישראל מאפשר לכם לקבל מידע מדוייק ומהימן אודות כל בתי החולים הפועלים בישראל, המחלקות בבתי החולים, התמחויות מיוחדות במסגרת כל בית חולים ומידע שימושי נוסף. המידע באתר מסודר בצורה יעילה ונוחה לחיפוש, המאפשרת לכם לקבל את כל המידע הדרוש לכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן